Aasta Ema on Ulvi Vilumets

23 aastat on Naisliit koos Meestelaulu seltsiga tähistanud Emadepäeva ja kuulutanud välja Aasta Ema nominendi.

23 aastat on kogukond, sõbrad, kolleegid, pere ja lapsed saatnud meile südamlikke lugusid emadest, kes inspireerivad, hoolivad ja armastavad – mitte ainult koduseinte vahel, vaid palju laiemalt.

Igal emal on oma lugu ja elus on raskemaid ja kergemaid hetki, nii ka meie Aasta Emadel. Ema kõige suurem vastutus on teha õigeid otsuseid oma laste jaoks!

Selle aasta aprillis jõudis meieni lugu, kus 3 tütart kirjutasid oma emast –

Meie ema väärib aasta ema tiitlit, sest tema hoolt ja armastust on lisaks meile, tema kolmele tütrele, jätkunud õpetajana töötatud 40 aasta jooksul ka lugematule hulgale endistele ning praegustele õpilastele. Oma tegevusega on ta olnud suureks eeskujuks oma lastele, kes imetlenud teda kui inimesena ja oma karjääri valikul võtnud just eeskujuks oma ema ellusuhtumise.

Vanemad on pakkunud oma lastele kindlustunne, et nende poole saab iga murega pöörduda ning olla kindel, et vajadusel leiad mõistmist ja abi.

Täiskasvanuna on tütardest saanud parimad sõbrad. Kes oskavad tõeliselt hinnata tööd, mida nõuab kolme väikese vanusevahega lapse kasvatamine, pikaajaline kooselu ja edukas karjäär.

Ema on töötanud Ida-Virumaal venekeelsetes koolides, kus õpilastel ei ole keeleoskuse omandamiseks olnud toetavat riigikeelset keskkonda, on tal õnnestunud sellest hoolimata kindlustada neile tugev Eesti keele oskus.

Ema on oma elu misiooniks võtnud Eesti keele kui teise keele õpetamise ja aktiivselt selle nimel tööd teinud nii kohalikul kui riiklikul tasandil. Ta on olnud mitmete algatuste eesvedaja. Ema on neljal korral pälvinud Aasta Õpetaja tiitli.

2017. aastal asutas pere MTÜ Virumaa Noortefondi,, et ühendada kogukonda ning anda väike panus noorte unistuste täitumiseks.

Ema ja tänu ema eeskujule, ka tütred näevad ennast kui  Eesti Vabariigi esindajat Ida-Virumaal, kelle mission on  hoida eestlust.

Üllatusvideo: https://www.youtube.com/watch?v=WOywECl6hgs

Pildigalerii: https://drive.google.com/drive/folders/1RCp6pl5BochXq5rLPwsHPx-13oLeFit_

Fotod: Kairit Leibold, Matti Kämärä.